La Casita De Barby
Hotellet La Casita De Barby Montevideo ligger inom 4 km från Museo Blanes.
Detta hotell, som ligger inom 15 minuter med bil från Mercado Agrícola de Montevideo, erbjuder närhet till Alfredo Victor Viera stadion, som ligger ungefär 20 minuters bilresa bort. Du hittar populära turistattraktioner som Belvedere stadion cirka 7 km bort. Bland kulturupplevelserna i området finns Museo del Fútbol – Estadio Centenario som ligger inom 25 minuter med bil från La Casita De Barby i Montevideo. Gästerna hittar tågstationen Tres Cruces Terminal inom 7 km från det här hotellet.
Rummen har te-/kaffebryggare, samt plattskärms-TV med satellitkanaler för din bekvämlighet. För din bekvämlighet, finns det också vattenkokare och köksredskap.
- Flygplatser
- Montevideo Flygplats21 km
- Tågstationer
- Tres Cruces Terminal Station7 km
Bekvämligheter på boendet
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
På rummet
- Te- och kaffefaciliteter
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Vilken tågstation ligger i närheten av hotellet La Casita De Barby?
Den närmaste tågstationen är Tres Cruces Terminal, som finns inom 7 km från hotellet La Casita De Barby. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet La Casita De Barby?
Gästerna på hotellet La Casita De Barby måste checka ut vid 13:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet La Casita De Barby?
Det genomsnittliga priset för ett rum i hotellet La Casita De Barby är 11$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet La Casita De Barby?
Hotellet La Casita De Barby erbjuder Tvåbäddsrum och Ekonomi Dubbelrum att välja mellan.